Salon jest miejscem, w którym spędzasz najwięcej czasu będąc w domu lub mieszkaniu. To właśnie w pokoju dziennym relaksujesz się po długim dniu w pracy, spędzasz czas z rodziną i prowadzisz życie towarzyskie. Salon pełni rolę reprezentacyjną, dlatego warto szczególnie skupić się na urządzeniu jego przestrzeni.

Pokój dzienny / Salon  Brak produktów w tej kategorii.

Podkategorie

Meblościanki

W ostatnich latach salony urządzane są w dwóch popularnych stylach. W jednych mieszkaniach króluje minimalizm, a w innych klasyczny przepych z wieloma elementami dekoracyjnymi. Niezależnie od tego, jaki design pasuje właśnie do Ciebie i Twojego wnętrza w Szmiglu meble znajdziesz meblościankę w tych oraz wielu innych wzornictwach.

Systemy meblowe

Gotowe systemy meblowe wyróżniają się wysoką funkcjonalnością. Choć niewiele różnią się od meblościanek elementami składowymi, to zdecydowanie zapewniają znacznie lepszą organizację przestrzeni. Proste, ładne meble o klasycznym kształcie wpasują się w każde wnętrze.

Narożniki

Narożnik z funkcją spania w ostatnich latach jest najbardziej popularnym rozwiązaniem do pokoi dziennych. Poza podstawową funkcją, może pełnić również rolę dodatkowego łóżka dla gości, a ponadto wiele z narożników posiada pojemnik na pościel wewnątrz mebla. Kanapa narożna jest genialnym rozwiązaniem do małych przestrzeni. Panujące obecnie trendy promują narożnik skandynawski, dlatego w propozycjach znajdą Państwo także tego typu produkty. Istnieje możliwość wykonania indywidualnego, narożnik na wymiar nie jest dla nas problemem, wystarczy stosowna informacja przy zakupie.

Kanapy, sofy

Sofy i kanapy to elementy wystroju doskonałe zarówno do przytulnych, jak i bardziej eleganckich wnętrz. Kanapa z funkcją spania będzie doskonałym wyborem, jeśli często miewamy gości – będzie idealnym miejscem do noclegu. Natomiast sofa sprawdzi się jako komfortowy mebel wypoczynkowy i równocześnie podniesie walory wizualne wnętrza.

Zestawy wypoczynkowe

Zestawy wypoczynkowe to wspaniałe rozwiązanie nie tylko do małych przestrzeni. We wnętrzach o dużej powierzchni komplet mebli wypoczynkowych możemy rozstawić szeroko, co sprawi że wystrój będzie jeszcze bardziej urozmaicony, a jednocześnie stworzy spójną całość. Małe wnętrza otrzymają natomiast doskonałe zagospodarowanie.

Fotele i pufy

W salonie powinny znaleźć się nie tylko kanapy i meblościanki, ale również fotele i pufy. Zakup obu tych mebli wprowadzi najwyższy możliwy poziom funkcjonalności w pokoju dziennym. Fotel i pufa mogą służyć jako miejsca do siedzenia, ale gdy nie ma potrzeby zapewnienia wielu miejsc siedzących, pufa sprawdzi się doskonale jako podnóżek.

Stoliki RTV

Czym byłby salon bez wspaniałego kina domowego? W takiej sytuacji meblem, którego potrzebujesz będzie szafka RTV. Mebel sprawdzi się jako podpora dla telewizora lub głośników, ale znajdziesz w niej również sporo miejsca na kolekcję filmów i gier.

Ławy i stoliki

Jeśli często miewasz gości lub uwielbiasz samotny wypoczynek z kawą, w Twoim pokoju dziennym nie może zabraknąć stolika kawowego lub ławy. Szklane, drewniane oraz metalowe stoliki i ławy królują obecnie w salonowych wnętrzach. Z łatwością umieścisz na nich aktualnie czytaną książkę lub gazetę, a także filiżankę z kawą czy pilot do telewizora bez potrzeby wstawania z wygodnej sofy.

Komody

Komoda w salonie jest przede wszystkim uzupełnieniem wolnej przestrzeni. Staje się miejscem, w którym umieścisz niezbędne w pokoju dziennym przedmioty, ale także jest idealnym miejscem na umieszczenie dekoracji. Na blacie komody możesz umieścić świeczniki, ramki ze zdjęciami lub kwiaty, a nad komodą powiesić lustro lub obraz, które optycznie powiększą przestrzeń.

Regały

Jeśli jesteś molem książkowym lub po prostu cenisz sobie dobrą organizację, to w Twoim salonie nie może zabraknąć regału. Dostępne w naszym meblowym sklepie internetowym regały pozwolą Ci pięknie wyeksponować swoją kolekcję książek, ale także zapewnią miejsce na ozdoby i dekoracje. Regał jest również świetnym meblem do pokoju ucznia.

Witryny

W pokoju dziennym warto postawić witrynę, szczególnie jeśli salon połączony jest z aneksem kuchennym lub jadalnią. Witryna złagodzi przejście między tymi różnymi pomieszczeniami. Wyeksponowane piękne zastawy stołowe i kolekcje szkieł będą cieszyć oko gospodyni, domowników i gości.

Półki i szafki wiszące

Jeśli narzekasz na brak miejsca do przechowywania lub eksponowania przedmiotów, to półki i szafki wiszące sprawdzą się doskonale. Dodatkowa przestrzeń dostępna w szafkach pozwoli Ci na umieszczenie w niej przeróżnych tekstyliów. Natomiast wisząca półka sprawdzi się jako miejsce na książki, kwiaty lub drobny sprzęt elektroniczny.